Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Rolnicy, którzy przez susze i powodzie w roku 2019 ponieśli straty w chowie/hodowli ryb słodkowodnych, będą mogli ubiegać się o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski można składać od 1 do 15 lipca br. w biurach powiatowych ARiMR.

Pomoc może uzyskać producent rolny, który:

- w 2019 r. prowadził chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin dotkniętych w tymże roku suszą lub powodzią (według przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich),

- posiada numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (EP), lub weterynaryjny numer identyfikacyjny nadany przez powiatowego lekarza weterynarii,

- złożył do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdanie RRW-22 za rok 2017 oraz rok 2018, zawierające zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli.

Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi. Wysokość pomocy dla jednego podatnika podatku rolnego nie może być większa niż 30 tys. euro.

Wnioski będą przyjmowały biura powiatowe ARiMR. Można je składać osobiście lub dostarczyć je do specjalnych wrzutni - w tym przypadku do wniosku należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail bądź nr telefonu), na które Agencja przekaże informację o przyjęciu wniosku. Dokumenty można też przekazać za pośrednictwem platformy e-PUAP lub wysłać przesyłką pocztową.

Pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla hodowców ryb należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • autor: źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa