Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Szanowni Państwo, w tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia samorządności w Polsce. 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory do samorządu terytorialnego. Oznaczało to początek kreowania i rozwoju najbliższego otoczenia przez obywateli i wybrane przez nich lokalne władze samorządowe.

Utworzenie samorządów terytorialnych stało się symbolem głębokich zmian w Polsce, których ideą jest poprawa jakości życia mieszkańców. Zarządzanie określonym obszarem pozwoliło na rozwój lokalnej i regionalnej kultury, infrastruktury, środowiska i edukacji.

30-lecie samorządności to okazja do przypomnienia, jak na przestrzeni lat zmieniały się województwa, powiaty i gminy. Na przestrzeni tych lat wiele osób dołożyło starań, aby lokalne otoczenie rozwijało się na wszystkich płaszczyznach.

W załączeniu znajdziecie Państwo kilka słów od Starosty oraz Wicestarosty Nowodworskiego. Dodatkowo możecie znaleźć listę Starostów, Radnych oraz Członków Zarządu poszczególnych kadencji na przestrzeni lat, począwszy od 1998 roku.